Meet and Code 2017

W tym roku #Codeweek 💻 trwał u nas prawie miesiąc. Zrealizowaliśmy aż trzy działania w których udział wzięło przeszło 250 dzieci. Cieszmy się, a nawet jesteśmy z tego dumni.
Pokazywaliśmy, że elektronika i programowanie jest dla każdego. Bawiliśmy się, wycinaliśmy, majsterkowaliśmy, uczyliśmy się o komputerach, bez komputerów.

💾 Najpierw – w MAL Studnia zrobiliśmy warsztaty Bity i micro:bity, gdzie dzieci razem z rodzicami bawiły się elektroniką. Wszyscy dowiedzieli się czym jest prąd i na koniec zaprogramowali swoje micro:bity.

https://www.facebook.com/filiabok/posts/1975354759406831

💾 Potem – w szkole podstawowej przy Arkuszowej na zaproszenie Pani Małgorzaty Rutkowskiej (nauczycielki informatyki) uczestniczyliśmy organizowanym tam #Codeweek i opowiadaliśmy o możliwościach platformy Micro:bit

http://filiasp2731453.republika.pl/do_ak…/code_2017_2018.htm

💾 Na koniec – zawitaliśmy do naszej szkoły w Izabelinie gdzie wraz z Crazy nauka opowiadaliśmy dzieciom o świecie zer i jedynek, które otaczają nas z każdej strony. Przekonywaliśmy, że warto rozumieć jak działa świat komputerów. Wojtek Sańko z Koduj dla Polski opowiadał gimnazjalistom o zaangażowanych społecznie projektach programistycznych, które realizują. Wkrótce w szkolnej bibliotece uruchomimy wraz z Radą Rodziców Bibliotekę Młodego Programisty.(bibliotekamlodegoprogramisty.pl).

http://izabelin.edu.pl/aktualnosci.php…

Dziękujemy Meet and Code i TechSoup Polska za wsparcie finansowe.

 

plakat-bity-A4_final podziękowania szkola Akuszowa 2017 1 poland meet-and-code-Programowanie-bez-prądu-4 poland meet-and-code-Programowanie-bez-prądu32 Polska Bity i Microbity 5 Polska Bity i Microbity 6 Polska Bity i Microbity 10 Polska Bity i Microbity 11 Polska Bity i Microbity 12 Polska Bity i Microbity 1 Polska Bity i Microbity 13 studnia szkoła podziękowanie

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress