Meet and Code 2020

W ramach programu Meet and Code 2020 zorganizowaliśmy trzy wydarzenia online, w których uczestniczyłow sumie kilkadziesiąt osób.

  1. Z technologią w świecie przyrody

Naszym spotkaniem chcemy zainspirować dzieci oraz nauczycieli do wykorzystania technologii przy poznawaniu przyrody. Zależy nam by pokazać możliwości wykorzystania technologii w edukacji na pierwszy rzut oka oddalonej od programowania, elektroniki. Chcemy pokazać, że podczas nauki dzieci i młodzieży, warto łączyć różne dziedziny wiedzy. Korzystając z naturalnego zainteresowania dzieci komputerami i technologią, możemy uzyskać większe zaciekawienie światem zwierząt i roślin. Dzieci, przy okazji zabawy i nauki z elektroniką i programowaniem mogą rozwijać swoją pasję do nauk przyrodniczych.
Na spotkaniu:
– Opowiemy czym jest edukacja STEM.
– Pokażemy jak zbudować fotopułapki na platformie Raspberry Pi, dzięki którym będziecie mogli obserwować lokalną faunę i florę.
– Pokażemy platformę BBC Micro:bit na przykładzie projektu polegającego na budowie urządzenia do podlewania kwiatów.
– Ze starego skanera skonstruujemy urządzenie, które może zostać wykorzystane w szkole do obserwacji wzrostu roślin i przygotowywania atrakcyjnych materiałów wideo pomocnych w szkolnej pracowni biologii.Spotkanie poprowadzą:
– Katarzyna Dymnicka – z Fundacji Rodziny Maciejko (maciejko.org) – koordynatorka programu IGNITE (edukacja STEM dla dziewczyn)
– Jakub Czaplicki – tata i programista – z makerspace Pracowania z Bydgoszczy
– Paweł Sielczak – tata i pasjonat mądrego wykorzystanai technologii w edukacjiPo spotkaniu wśród uczestników spotkania zostanie rozlosowany zestaw to skontruowania fotopułapki (https://mynaturewatch.net)

Dziękujemy firmie SAP, organizacji Haus des Stiftens, gGmbH, TechSoup Europe i TechSoup Polska
#meetandcode#SAP4Good#codeEU#MeetMeOnline 

2. KIDZ4KIDZZ CODE MICRO:BIT

 Zapraszamy na warsztaty online dla dzieci i młodzieży (z rodzicem) z gminy Izabelin przybliżające tematykę programowania oraz możliwości platformy BBC Micro:bit.
Poznamy podstawy programowania, dowiemy się czemu warto kreatywnie korzystać z technologii a także pokażemy przykłady wykorzystania microbita do tworzenia własnych i niepowtarzalnych projektów. Na zajęcia zaprosimy duety – młode osoby wraz z rodzicami lub opiekunami – po to by także pokazać rodzicom, że programowanie może być świetną zabawą i ciekawie spędzonym czasem z dziećmi.
Dodatkowym atutem spotkania będzie zaangażowanie młodych adeptów programowania i pasjonatów cyfrowego świata z którymi prowadziliśmy wcześniej zajęcia. To młode osoby współprowadzące zajęcia będą najbardziej wiarygodnymi nauczycielami dla swoich rówieśników dzięki czemu wiedza przekazana na warsztatach będzie autentyczna i podana w dostosowany do odbiorców sposób.Pierwsze dziesięć osób otrzyma od nas zestaw startowy Micro:bit. Dostaniecie go na własność by samodzielnie kontynuować waszą przygodę z programowaniem. Jedyny warunek – przez 3 miesiące musicie zrobić jakiś projekt i wysłać nam zdjęcie lub filmik z tego co zrobiliście.Spotkanie dla dzieci 8-12 lat.

Dla młodzieży ze szkoły branżowej w Szczekocinach zorganizwoaliśmy webinar poświęcony technologii druku 3D. W ramach projektu zakupiliśmy drukarkę 3D, którą przkazaliśmy do szkoły.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress